Książkowe prezenty

Ojcowie też czytają!

Słowem wstępu

Dzień Ojca to święto obchodzone w Polsce od 1965 roku w dniu 23 czerwca. Niestety dzień ten wciąż nie cieszy się aż taką popularnością jak obchodzony niecały miesiąc wcześniej Dzień Matki. Mimo to, jest to wyjątkowa okazja, aby spędzić trochę czasu z jedną z najważniejszych osób w naszym życiu oraz wyrazić wdzięczność za trud wychowania. Do zwyczajów tego dnia należy także składanie życzeń swym ojcom oraz obdarowywanie ich drobnymi upominkami.

Jaki prezent wybrać?

Dzień Ojca 2019 zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto pomyśleć o tym, co kupić naszemu tacie. Książka to idealny prezent na każdą okazję, zatem sprawdzi się i w tym przypadku. Oczywiście jeżeli tata lubi czytać.

W dużej mierze wybór odpowiedniej książki zależy od indywidualnych cech osoby obdarowywanej. Warto na początku zastanowić się zatem, po jaki typ literatury zwykle sięga. Być może są to mrożące krew w żyłach horrory, książki powiązane z jego zainteresowaniami, biografie autorytetów lub zupełnie praktyczne poradniki, dzięki którym może cieszyć się opinią złotej rączki.

A może obiło Ci się o uszy, że Twój tata planuje rozpocząć naukę języka obcego albo poznać tajniki programowania? W takim przypadku warto pomyśleć o książce, która mu to umożliwi. W księgarniach dostępnych jest wiele materiałów przeznaczonych do nauki różnego rodzaju umiejętności. Zwłaszcza dwie wskazane dziedziny cieszą się ostatnio ogromną popularnością. W końcu każdy chce rozumieć, co dzieje się dookoła.

Wybierając książkę do nauki języka obcego warto zwrócić uwagę na poziom zaawansowania oraz oferowany zakres materiału (jedne służą do nauki gramatyki, inne do nauki zwrotów przydatnych w czasie podróży). Wybór odpowiedniej wcale nie jest jednak taki trudny!

Wybór książki do nauki programowania może okazać się zdecydowanie bardziej skomplikowany. A wszystko dlatego, że nie chodzi tyle o wybór książki, a o wybór odpowiedniego języka programowania. Mimo wciąż rosnącej popularności innych języków, według wielu, dla początkujących najlepszym jest język C++. Dobrym rozwiązaniem może okazać się w takim przypadku „Przewodnik dla początkujących” Alexa Allaina, dzięki któremu Twój rodzic pozna składnię języka C++ oraz napisze własny program.

Pozycją dość uniwersalną może okazać się „Everyman” Philipa Rotha. To powieść, w której śmierć głównego bohatera staje się pretekstem do podsumowania jego życia, dokonania analizy jego poczynań. Bohater, jak wskazuje tytuł, to everyman – każdy. Książka ukazuje uniwersalizm życia pojedynczego człowieka i skłania do refleksji nad wyborami podejmowanymi każdego dnia.

Najważniejsze to…

Wybór prezentu to kwestia zdecydowanie indywidualna. To, czy będzie to prezent trafiony, zależy od osobistych preferencji obdarowywanego. Powyższe rozważania to tylko propozycje, które jednak warto rozważyć podczas poszukiwań idealnego prezentu.

Upominek to oczywiście tylko dodatek. Miły, jak najbardziej. Ale nie najważniejszy. Najpiękniejszym prezentem, jaki można ofiarować w tym (i każdym innym) dniu to obecność. Warto spędzić ten czas razem, bez niepotrzebnych kłótni.

 

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *